Naše úspechy

Vo svetovom rebríčku na 16. mieste!!!

Do TOP 20 svetového rebríčka sa podarilo našej trénerke Lucii Lacko-Bartošovej dostať hneď v dvoch disciplínach - speed slalom a freestyle classic. V júnovom rankingu 2018 sa dostala na 16. priečku v disciplíne speed slalom (z 878 žien) a rovnako na 16. miesto v disciplíne freestyle classic (z 479 žien). V disciplíne freestyle battle jej patrí 24. miesto svetového rebríčka (z 495 žien). Žiadnej inej žene ani mužovi zo Slovenska sa takto vysoko ešte dostať nepodarilo. Gratulujeme!!!

Reprezentanti Slovenskej Republiky z Freeskate klubu na Majstrovstvách sveta -   World Roller Games 2017 v Nanjing, Čína

Prvýkrát vo svetovej histórii sa konali majstrovstvá sveta všetkých kolieskových športov, ktoré patria pod federáciu FIRS (Fédération Internationale Roller Sports), v rovnakom čase v jednom meste. Od 26. augusta do 10. septembra 2017 sa na 7 športoviskách v čínskom Nanjingu súťažilo na World Roller Games. 50 národných federácií vyslalo 4000 športovcov z celého sveta, aby si zmerali sily v desiatich športových odvetviach - rýchlokorčuľovanie, inline hokej, inline freestyle, roller derby, inline alpine, inline downhill, roller freestyle, artistic, rink hokej a skateboarding. Športoviská, v ktorých sa svetové hry konali, zahŕňajú aj olympijské športové centrum a olympijský športový park. Pri organizácii pomáhalo 2500 dobrovoľníkov.
Z Freeskate klubu, patriaceho pod Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz, sa majstrovstiev sveta zúčastnili reprezentanti Slovenskej Republiky vo freestyle korčuľovaní, Lucia Lacko-Bartošová a Pavel B. Súťažili v športovom odvetví inline freestyle a zúčastnili sa štyroch disciplín: speed slalom, freestyle classic, freestyle battle a free jump. Dosiahli nasledovné výsledky:

Pavel B. - free jump - 10. miesto
Lucia Lacko-Bartošová - freestyle battle - 13. miesto
Lucia Lacko-Bartošová - freestyle classic - 17. miesto
Lucia Lacko-Bartošová - speed slalom - 19. miesto
Pavel B. - speed slalom - 28. miesto

Zlato a bronz pre Freeskate klub z medzinárodnej súťaže v Bratislave

V sobotu 19. augusta 2017 sme sa zúčastnili súťaže Freestyle Bratislava, ktorá patrí do série World Slalom Series. Vyše 30 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska si zmeralo sily v troch disciplínach - speed slalom, freestyle battle a free jump. Za Freeskate klub sa súťaže zúčastnili Lucia L.-Bartošová a Pavel B. Darilo sa im vo všetkých disciplínach. Zlato sa podarilo vybojovať Pavlovi B. v disciplíne free jump aj speed slalom. Bronz pre klub získala Lucia L.-Bartošová v disciplíne speed slalom aj freestyle battle.

Zúčastnili sme sa Inline Games 2017 v Berlíne

V dňoch 27. až 30. júla 2017 sa konala v hlavnom meste Nemecka, v Berlíne, jedna z najväčších a najvyššie hodnotených súťaží v Európe. Zúčastnilo sa jej vyše 100 súťažiacich z celého sveta. Súťažilo sa v disciplínach freestyle battle, freestyle classic, speed slalom, free jump a slides. Za Freeskate klub sa jej zúčastnila Lucia L.-Bartošová. Najlepšie sa jej darilo v disciplíne speed slalom, kde obsadila výborné 10. miesto. V disciplíne freestyle battle obsadila 13. miesto. Classic zajazdila na skladbu Thinking out loud, Ed Sheeran a obsadila 14. miesto.

Baví nás stále sa učiť niečo nové. Pridajte sa k nám :)

Súťažili sme na medzinárodnej súťaži v Olomouci

V nedeľu 2. apríla sme sa zúčastnili súťaže v Olomouci, ktorá patrí do série Czech Slalom Series a World Slalom Series. Vyše 30 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska si zmeralo sily v troch disciplínach - freestyle classic, freestyle battle a jump. Za Freeskate klub sa súťaže zúčastnili Lucia L.-Bartošová a Pavel B. Darilo sa im vo všetkých disciplínach. Zlato sa podarilo vybojovať Pavlovi B. v disciplíne jump, kde preskočil tyč vo výške 115 cm. Striebro pre klub získala Lucia L.-Bartošová v disciplíne freestyle battle a bronz v disciplíne freestyle classic, kde jazdila na hudbu od The Beautiful South - Rotterdam. Pavel B. v disciplíne freestyle battle obsadil 4. miesto.

Január je ideálny na tréning techniky. Trénujte spolu s nami :)

Zúčastnili sme sa Majstrovstiev Českej Republiky - X-mas Olomouc

Dňa 27. decembra 2016 sa v Olomouci konali Majstrovstvá Českej Republiky vo freestyle inline slalome. Súťaž bola medzinárodná, no samozrejme tituly sa udeľovali iba českým občanom. Sily sme si zmerali v dvoch disciplínach - freestyle classic a freestyle battle. Cítili sme sa skoro ako doma a aj vďaka podpore ostatných súťažiacich sme zajazdili výborne. Disciplíny freestyle classic sa z Freeskate klubu zúčastnila iba Lucia L.-Bartošová. Jazdila na hudbu od Cyndi Lauper - True Colors a vysúťažila výborné 2. miesto. V disciplíne freestyle battle ženy sa umiestnila na 3. mieste. Pavel B. sa zúčastnil disciplíny freestyle battle muži a získal 3. miesto

Vo svetovom rebríčku už na 27. mieste!!!

Najlepšie umiestnenie vo svetovom rebríčku v disciplíne freestyle battle sa podarilo našej trénerke Lucii Lacko-Bartošovej dosiahnuť v novembrovom aj decembrovom rankingu 2016. Dostala sa na 27. priečku (zo 701 žien) a žiadnej inej žene zo Slovenska sa takto vysoko ešte dostať nepodarilo. Gratulujeme!!!

My trénujeme aj v zime. A čo vy?

Stali sme sa trénermi korčuľovania 1. kvalifikačného stupňa

Pavel B. a Lucia L.-Bartošová úspešne zložili záverečné skúšky a stali sa trénermi korčuľovania 1. kvalifikačného stupňa. Patria medzi prvých vyškolených trénerov korčuľovania na Slovensku a štúdium, ktoré absolvovali je akreditované Ministerstvom školstva Slovenskej Republiky.

Lucka získala zlato na Rzeszów Slalom Battle 2016 v Poľsku!!!

V poľskom meste Rzeszów sa v dňoch 5. až 6. novembra 2016 konala medzinárodná súťaž vo freestyle inline skatingu. Na nedostatok divákov sa súťažiaci sťažovať nemohli, nakoľko bola situovaná vo veľkom nákupnom centre Millenium Hall. Počet súťažiacich sa vyšplhal cez 100 účastníkov a okrem Poľska boli zastúpené aj krajiny ako Francúzsko alebo Ukrajina. Súťažilo sa v disciplínach speed slalom, freestyle battle, high jump a limbo skating, čo je prejazd pod tyčkou. Freeskate klub reprezentovala naša trénerka Lucia Lacko-Bartošová. V súťažnej disciplíne speed slalom získala v kategórii senior ženy 3. miesto a v kategórii senior ženy 30+ obsadila úžasné 1. miesto!!! Samozrejme opäť zajazdila svoj rekord. Ďalší deň súťaž pokračovala disciplínou freestyle battle, kde naša reprezentantka vybojovala 5. miesto. Gratulujeme!!!

Rzeszów slalom battle 2016

InlineGames Berlin 2016

Zúčastnili sme sa Inline Games 2016 v Berlíne

V dňoch 29. až 31. júla 2016 sa konala v hlavnom meste Nemecka, v Berlíne, jedna z najväčších a najvyššie hodnotených súťaží v Európe. Zúčastnilo sa jej vyše 100 súťažiacich z celého sveta. Okrem Európskych krajín mali zastúpenie aj Rusko, Brazília, Argentína, Irán, Čína, Senegal a Čínsky Taipei. Súťažilo sa v disciplínach freestyle battle, classic, speed slalom, freejump a slides. Za Freeskate klub sa jej zúčastnila Lucia Lacko-Bartošová. Najlepšie sa jej darilo v disciplíne freestyle battle, kde obsadila výborné 13. miesto. V speed slalome sa jej podarilo zajazdiť svoj rekord a obsadila 15. miesto. Classic zajazdila na hudbu od Lukasa Grahama, 7 Years a obsadila 19. miesto.

Vo svetovom rebríčku sme na 25. mieste!!!

Najlepšie umiestnenie vo svetovom rebríčku v disciplíne speed slalom sa podarilo nášmu trénerovi Pavlovi B. dosiahnuť v májovom rankingu 2016. Dostal sa na 25. priečku (z 1170 mužov) a je to prvý takýto úspech na Slovensku. Gratulujeme!!!